Iskierka nadziei dla dzieci w Syrii

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
iskierka nadziei

Yaman przeciąga się w nowym inkubatorze, który właśnie został oddany do użytku w szpitalu w Damaszku. Jego mama i siostra nie odchodzą na krok od inkubatora, uważnie przyglądając się maleństwu. Yaman ma lekką infekcję. W inkubatorze obok leży mała dziewczynka, która ma problemy z oddychaniem. Lekarze co chwile monitorują stan dzieci, ale są dobrej myśli.

Historia Yamana jest jedną z tych, które dają nadzieję, iż mimo toczących się walk i wszechogarniającej przemocy możemy dotrzeć z pomocą do potrzebujących i ratować życie dzieci. Jeszcze miesiąc temu w tym szpitalu w Damaszku były zaledwie cztery inkubatory, zdecydowanie za mało w porównaniu do potrzeb. W wyniku toczących się walk wiele ośrodków medycznych w Syrii zostało zbombardowanych, zniszczeniu uległ sprzęt medyczny. Dlatego UNICEF dostarczył właśnie na terenie całej Syrii 50 inkubatorów, między innymi do szpitali w Damaszku, Aleppo oraz Homs.

iskierka nadziei 2

Inkubatory dotarły w ostatniej chwili”, powiedział dr Wisam Baraki, neonatolog ze szpitala w Damaszku. „Zanim otrzymaliśmy sprzęt, dzieci leżały w łóżeczkach, a tlen podawali im rodzice”, dodaje.

Inkubatory ratują życie wcześniaków, szczególnie w tych przypadkach, kiedy występują u nich trudności z oddychaniem”, komentuje dr Iman Bahnasi, Regionalny Konsultant Medyczny UNICEF. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich dostarczenie”, dodaje.

UNICEF wraz z partnerami dostarcza pomoc humanitarną dla syryjskich dzieci od początku konfliktu w Syrii. Niezmiernie ważna jest pomoc medyczna i wyposażanie szpitali, ponieważ sprzęt medyczny będzie służył wiele lat i uratuje życie tysięcy dzieci.

UNICEF niesie tę pomoc dzięki darowiznom, które przekazują Darczyńcy. Każdego dnia walczymy o zdrowie, bezpieczeństwo i ochronę syryjskich dzieci, a dzięki regularnemu wsparciu, docieramy z tą pomocą natychmiast. 

Przekazując darowiznę możesz również pomóc tym dzieciom. Włącz się w działania UNICEF i razem uratujmy je od cierpienia. Ty i UNICEF.

Pomoc Syrii

Zobacz również

Zima zagraża dzieciom

Zima zagraża dzieciom

W regionach dotkniętych kryzysami humanitarnymi zima potęguje problemy, z którymi najmłodsi muszą mierzyć się na co dzień. Gdy temperatura spada, sytuacja dramatycznie się pogarsza. 

Więcej
Przemoc, której matki doświadczają ze strony partnerów, ma destrukcyjny wpływ na dzieci

Przemoc, której matki doświadczają ze strony partnerów, ma destrukcyjny wpływ na dzieci

Dane są alarmujące – co czwarte dziecko na świecie, czyli około 610 mln najmłodszych, żyje z matką, która jest ofiarą fizycznej lub seksualnej przemocy ze strony swojego partnera.  

Więcej
Globalne cięcia finansowania zagrażają postępom w walce z HIV

Globalne cięcia finansowania zagrażają postępom w walce z HIV

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Mimo postępów, jakie przez dziesięciolecia wypracowano w walce z tą chorobą, cięcia w globalnym finansowaniu narażają dzieci na zwiększoną liczbę zakażeń i zgonów.

Więcej