2018

Pomoc dla dzieci w Syrii

Pomoc dla dzieci w Syrii

© UNICEF/UN0264256/Sanadiki

W 2018 roku na rzecz pomocy ofiarom wojny w Syrii Polacy przekazali 2 miliony złotych. Zebrane środki przeznaczone zostały na zakup leków, odzieży i koców. Wspieraliśmy finansowo rodziny, zapewnialiśmy najmłodszym dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, edukacji, organizowaliśmy dostawy wody pitnej i żywności. Wraz z organizacjami partnerskimi dotarliśmy do dzieci w Syrii i krajach ościennych z akcjami szczepień przeciwko polio.

W ramach prowadzonej kampanii na rzecz dzieci w Syrii zrealizowaliśmy projekt edukacyjno-fundraisingowy „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” Celem akcji było rozbudzenie wśród młodych ludzi w Polsce świadomości, czym jest wojna i w jaki sposób wpływa na życie dziecka. Akcję wsparło prawie 600 szkół i przedszkoli. Zaangażowanych było ponad 100 tysięcy dzieci, a na działania pomocowe zebraliśmy ponad 400 tysięcy złotych.

Wciąż możesz pomóc dzieciom w Syrii!

Pomoc dla Jemenu

UNICEF - Jemen

© UNICEF/UN0286315/Alghabri

Trwająca od 2015 roku wojna powoduje, że sytuacja dzieci w Jemenie staje się coraz trudniejsza. W Jemenie niemal każde dziecko, aby przeżyć, jest zdane na pomoc humanitarną. W związku z dramatyczną sytuacją, zaapelowaliśmy o szczególne wsparcie. UNICEF niesie w Jemenie pomoc żywnościową, ratując najmłodszych przed śmiercią głodową. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony polskich Darczyńców udało się na ten cel zebrać ponad 800 tysięcy złotych.

Wciąż możesz pomóc dzieciom w Jemenie!

Uratuj dziecko w Sudanie Południowym

UNICEF - Sudan Południowy

© UNICEF/UN0232162/Njiokiktjien VII Photo

Liczne konflikty nękają Sudan Południowy od lat, sprawiając, że dzieci cierpią z powodu niedożywienia, przemocy i ciągłego chaosu. Nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły. W 2013 roku wybuchła wojna domowa, która ograniczyła możliwości rozwoju i szanse na lepszą przyszłość.

Historia cierpiącego z  głodu Lemiego głęboko mnie poruszyła. Nie zgadzam się, aby w  XXI wieku dzieci umierały z  głodu. Musimy działać tu i  teraz.

– powiedział Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, który po raz kolejny włączył się w działania UNICEF i zaapelował o pomoc dla niedożywionych dzieci w Sudanie Południowym.

Dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF Polska zebraliśmy prawie 1,5 miliona złotych, co pozwoliło zapewnić m.in. terapię dla skrajnie niedożywionych dzieci, wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt oraz szkolenia dla personelu medycznego. 

Wciąż możesz pomóc dzieciom w Sudanie Południowym!

Więcej niż Dzień

UNICEF Polska - Więcej niż Dzień

© UNICEF/Karin Schermbrucker

Każdego dnia na całym świecie umiera 7000 noworodków – większość z nich z powodów, którym łatwo zapobiec. Dlatego UNICEF Polska, poprzez akcję Więcej niż Dzień, zbierał fundusze na pomoc ratującą życie noworodków oraz opiekę okołoporodową dla matek i kobiet w ciąży. Kampanię wsparła aktorka i  Ambasador Dobrej Woli UNICEF Magdalena Różczka. W  ramach wiosennej akcji, Darczyńcy UNICEF Polska przekazali w 2018 roku ponad 800 tysięcy złotych.

Wszystkie Kolory Świata

UNICEF Polska - Wszystkie Kolory Świata

© UNICEF/UNI39747/Noorani

W semestrze zimowym roku szkolnego 2018/2019 zrealizowaliśmy V edycję akcji „Wszystkie Kolory Świata”, jednego z najbardziej popularnych projektów edukacyjnych UNICEF. Celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat sytuacji dzieci w różnych regionach świata, zapoznanie ich z działalnością UNICEF oraz uwrażliwienie na problemy rówieśników mieszkających w krajach rozwijających się. W projekcie wzięły udział 953 placówki, które z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zadań. Dzięki pracy włożonej przez nauczycieli, uczniów, opiekunów, całe rodziny, dzieci oraz przedstawicieli społeczności lokalnej zebraliśmy ponad 780 tysięcy złotych na zakup szczepionek dla najbardziej potrzebujących dzieci z całego świata.

Zobacz również

O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

WIDEO - O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? 

Więcej
Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Konkurs grantowy „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”, organizowany przez UNICEF Polska i firmę Symbase, został rostrzygnięty.

Więcej
Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Więcej